علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال+ویدیو

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

 به نقل از متخصص ایمپلنت در رشت در عمل جراحی  از یک شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصب ها استفاده می کند. با این اطلاعات، یک قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی کاشت دیجیتال بر ایجاد حداقلی برش تمرکز دارد، درد کمتری نیز نسبت به عادی دارد. در حین عمل دندانپزشکی، یک هدایت کننده روی دندان های شما نصب می شود تا از آسیب دیدن عصب یا دندان های اطراف جلوگیری شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش های دقیق و در عین حال کوچک را برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

ایمپلنت دیجیتال در اردبیل |ایمپلنت دیجیتال در شرق تهران

 آیا ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر جراحی های کاشت دندان درد کمتری دارد؟

نکته اصلی تکنیک  بدون جراحی، تکنیک های پیچیده رادیوگرافی است که با فناوری رایانه همراه است تا بتواند جراحی دقیق قرار دادن کاشت دندان را انجام داد. تصویربرداری دقیق 3 بعدی امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند. در جراحی سنتی ایمپلنت، لثه باید در تمام طول محلی که ایمپلنت ها قرار می گیرند بریده شود. به همین دلیل امروزه  بسیاری از بیماران به عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند. عمل جراحی کاشت دیجیتال به برش حداقل نیاز دارد، زیرا از عکسهای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصب استفاده می کند. از طرف دیگر، جراحی سنتی کاشت دندان نیاز به ایجاد برش عمیقی در امتداد لثه تا استخوان دارد.

سوراخی که برای قرار دادن در کاشت دندان شما ایجاد می شود به اندازه کافی کوچک است که نیازی به بخیه نیست. این نه تنها دوره بهبودی شما را کاهش می دهد بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد. معمولاً کل عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 کاشت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

مراحل ایمپلنت دیجیتال

مرحله اول تصویر دیجیتالی دندانها با استفاده از یک اسکنر داخل دهانی است که در هر ثانیه حدود سه هزار عکس می گیرد تا آناتومی دندان ها، بافت لثه و نیش را ضبط کند.

در مرحله دوم، یک سی تی اسکن پرتو مخروطی انجام میشود که دقیقاً آناتومی استخوان و دندان ها را ضبط می کند و اطلاعات سه بعدی در مورد استخوان و ساختارهای حیاتی مانند اعصاب و سینوس ها را ارائه می دهد. سپس تصاویر مرحله اول و دوم با یکدیگر ترکیب میشوند تا یک مدل سه بعدی از دندان های استخوان فک و لثه بیمار ارائه دهد. اکنون ترمیم را به صورت دیجیتالی و با فرم مورد نیاز و موقعیتی متناسب با جویدن بیماران طراحی خواهیم کرد و همچنین نیازهای زیبایی بیمار را برآورده می کند.

در مرحله سوم و پس از بررسی و ترمیم مجازی، ایمپلنت مربوطه را قرار داده و مطابق با دقت ترمیم و میزان استخوان موجود، آن را کاملاً تراز می کنند. که میتوان نوع دقیق قطر و طول ایمپلنت را در این زمان انتخاب کرد. پس از تصویب طرح توسط دندانپزشک مرحله بعد انجام میشود.

در مرحله چهارم یک نمونه از کار به وسیله CAD-CAM ساخته میشود که اساسا تمام کارهای دیجیتالی را در قالب یه نمونه پلاستیکی پیاده میکند که این کار به قرار دادن دقیق ایمپلنت نهایی کمک میکند. این نمونه در دهان قرار می گیرد سپس ایمپلنت گذاشته میشود که بدون برش لثه و بدون نیاز به بخیه میباشد.

در مرحله پنجم، پس از بهبودی، محل کاشت مجدداً با استفاده از اسکنر داخل دهانی برای گرفتن شکل لثه و همچنین موقعیت کاشت، اسکن می شود. از یک پست مخصوص اسکن برای ثبت دقیق جایگاه کاشت استفاده می شود.

در مرحله ششم یک سفارشی که از دندان طبیعی تقلید میکند به منظور توسعه ظاهری با مشخصات ساخته میشود.

در مرحله آخر جایگذاری روکش موقت با نمای بسیار طبیعی در روز جراحی و بلافاصله پس از جایگذاری ایمپلنت برای بیمار قابل نصب  می باشد.با این روش زمانی که بیمار بدون دندان میماند به حداقل میرسد

ویژگیهای بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران شخصی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • برای درمان و کاشت ایمپلنت از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد. درست است که بسیاری از دندان پزشکان عمومی کاشت ایمپلنت دیجیتال را انجام می‌دهند، اما بهتر است این روش درمانی توسط کسی انجام شود که متخصص ایمپلنت باشد، زیرا علاوه بر تحصیلات دندان پزشکی عمومی، به تحصیلات تخصصی ایمپلنت نیز مسلط می‌باشد؛ بنابراین طبیعی است که با معاینه کافی کاشت موفق تری انجام داده و نتیجه‌ی رضایت بخش تری را به وجود بیاورد.
 • متخصص باید در زمینه‌ی جراحی و کاشت ایمپلنت از تجربه‌ی کافی برخوردار باشد و از عوارض کاشت ایمپلنت به طور کامل مطلع باشد تا با توجه به شرایط بیمار، تصمیم درست تری انتخاب کند و جراحی را با موفقیت بیشتری انجام دهد. پس هرچقدر سابقه‌ی کاری متخصص بیشتر باشد، ایمپلنت دیجیتال بهتر انجام می‌شود.
 • متخصص امکانی را فراهم کند تا بیمار بتواند تمامی سوالات مربوط به ایمپلنت دیجیتال را مطرح کند و خود با حوصله به تمامی سوالات بیمار پاسخ دهد، همچنین باید تمامی معایب و مزایای ایمپلنت دیجیتالی را به طور کامل برای بیمار شرح دهد، زیرا بیمار باید آگاه باشد در چه شرایطی قرار دارد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران باید برای هر بیمار فرصت کافی‌ای در نظر بگیرد تا هر زمان بیمار به مشکل دچار شود به وی دسترسی داشته باشد.
 •  تکنولوژی‌های به روز مانند رادیوگرافی (CBCT) برای عکس برداری دیجیتالی و  بهترین مواد ممکن را به کار بگیرد و تکنیک‌های مورد استفاده را برای بیمار شرح دهد.

نکات مهم در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

نکات مهم در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بدین شرح است :

 • در نظر داشته باشید کلینیکی‌ای را انتخاب کنید که از تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا  استفاده می‌کندو استفاده از بهترین مواد را مورد توجه قرار می‌دهد.زیرا بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران در چنین کلینیک‌هایی فعالیت می‌کند.
 • متخصص باید از تکنیک‌های جدید استفاده کند، زیرا هرچقدر دقت درمان افزایش یابد، احتمال موفقیت در جراحی نیز بالاتر می‌رود. همچنین تکنیک‌های جدید برای پروتز دندان کمک می‌کنند که روند درمان سریع‌تر انجام شود، به طوری که روند درمان از یک هفته به یک روز تغییر پیدا می‌کند.
 • هزینه‌ی درمان مناسب باشد، در نظر داشته باشید که به دنبال ارزان‌ترین قیمت نباشید و بر اساس قیمت تصمیم گیری نکنید، زیرا هرچقدر مهارت و تجربه‌ی پزشک بالاتر باشد، هزینه‌ی جراحی نیز افزایش می‌یابد؛ البته بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران، در ازای خدمات خود، هزینه‌ی مناسبی را پیشنهاد می‌کند.
 • بهداشت و تمیزی مطب امر بسیار مهمی به شمار می‌آید، ممکن است به خاطر روند درمان، زمان طولانی تری را در مطب سپری کنید، بنابراین محیط باید کاملا تمیز باشد تا شما آرامش روحی خود را حفظ کنید. پس بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران کسی است که در مطب کاملا تمیز و بهداشتی فعالیت می‌کند.
 • در نظر داشته باشید بهترین متخصص ایمپلنت در تهران برای استخدام کارکنان کلینیک، بعد از داشتن مدرک معتبر، مهارت و صبر را در اولویت خود قرار می‌دهد تا با بیمار رفتار مناسبی داشته باشند. همچنین هنگامی که بیمار به استرس دچار شود، با تسلط کافی استرس را از بین ببرند و آرامش لازم را به او منتقل کنند.

چه زمانی باید به متخصص ایمپلنت دیجیتال مراجعه شود؟

به طور کلی تمامی افرادی که امکان استفاده از ایمپلنت دندانی در روش های سنتی را دارند، قادر خواهند بود تا از ایمپلنت دیجیتال نیز استفاده کنند . اما به طور کلی ایمپلنت دندان دیجیتال در موراد زیر بسیار گزینه مناسبی می تواند باشد:

 •  افرادی که فشار خون بالا دارند، به دلیل این که ممکن است خون ریزی شدید داشته باشند، قادر به استفاده از ایمپلنت سنتی نخواهند بود اما می توانند گزینه خوبی برای انجام ایمپلنت دیجیتال باشند چراکه حداقل سطح تهاجم بر بافت لثه نسبت به روش سنتی انجام می شود.
 • افرادی که به بیماری دیابت نیز دچار هستند با رعایت دستورات خاص دندانپزشک خود قادر به استفاده از این روش خواهند بود.
 • افراد سیگاری که به دلیل سیگار کشیدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دندان‌های خود وارد کرده‌اند می‌توانند از کاشت دندان دیجیتالی استفاده کنند. افراد سیگاری که قصد ترک سیگار را ندارند و از طرفی می‌خواهند دندان‌های زیبایی داشته باشند این روش برایشان مناسب است.
 • برخی از بیمارانی که به دلیل کوتاه بودن استخوان فک نیاز به جراحی‌های پیشرفته دارند، این روش برایشان مناسب است.
 • کسانی که از جراحی کاشت دندان به روش معمولی می‌ترسند، کاشت دیجیتالی برایشان مناسب است.
 • افرادی که به بیماری‌های خاص دهان و دندان مبتلا هستند یا از تراکم استخوان رنج می‌برند و بهبود زخم‌های دهانی آن‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد این روش برایشان مناسب است. از آنجایی که کمترین آسیب به استخوان فک وارد می‌شود، دوره بهبودی کوتاه‌تر خواهد بود.

نحوه انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران

اگر به دنبال مرکزی معتبر در زمینه ایمپلنت دیجیتال تهران هستید، کلینیکی را برگزینید که در آن از مدرن ترین روش های دیجیتال برای کاشت دندان استفاده شده و با مجهز بودن به تجهیزات دیجیتال اقدام به اسکن های سه بعدی داخل دهانی نموده و عملیات کاشت دیجتالی را به بهتربن نحو انجام دهد و البته مجهز به مرکز کد کمCAD/CAM باشد و با رجوع به آن مرکز دندانپزشکی با سهولت خاطر اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمایید و دندان هایی همانند دندان طبیعی را برای خود فراهم آورید.

مزایای ایمپلنت نزد بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران

ایمپلنت دیجیتال مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد و همین مزایا سبب گشته‌اند که ایمپلنت دیجیتال محبوبیت زیادی یابد. برخی از اصلی‌ترین مزایا به شرح زیر هستند:

 • چون در این روش محل مورد نظر به میزان کمی برش می‌خورد، درد و خون ریزی کمتری نیز در پی دارد.
 • در این روش تخریب بافت به حداقل می‌رسد، به همین دلیل روند بهبودی با سرعت بالاتری انجام می‌شود.
 • کاشت دندان با موفقیت بالاتری انجام می‌شود.
 • زمان کاشت دندان کوتاه‌تر می‌باشد و جراحی حداقل ۲۰ دقیق زودتر به اتمام می‌رسد.
 • احتمال عفونت، زخم، تورم و خونریزی بعد از کاشت، بسیار کم است.

معایب ایمپلنت نزد بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران

این نوع ایمپلنت معایب آنچنانی ندارد و تنها ایرادی که در خصوص آن می‌توان ذکر کرد، هزینه‌ی بالای آن می‌باشد. این روش در مقایسه با سایر روش‌های موجود در بازار از هزینه‌ی بالاتری برخوردار می‌باشد؛ همچنین با وجود شرایط آسان جراحی، همچنان یک عمل تهاجمی به شمار می‌آید.

دلیل انتخاب ایمپلنت دیجیتال

امروزه ایمپلنت انواع مختلفی را شامل می‌شود، به طوری که هرکدام مزیت‌ها و معایب مخصوص به خود را دارند. توصیه ما به شما این است که ایمپلنت دیجیتال را در اولویت خود قرار دهید، زیرا هدف اصلی آن، ایجاد کمترین برش در جراحی می‌باشد. این روش به کمک تکنولوژی‌های جدید، ایمپلنت را دقیقا در جای مخصوص خود قرار می‌دهد تا ایمپلنت ماندگار‌تر بوده و عمر طولانی تری داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا