عمومیکسب و کار ایرانی

علت پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک

پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک از مشکلاتی است که گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست از یخچال یا معیوب شدن برخی از قطعات آن اتفاق می افتد. این وضعیت می تواند مشکلاتی از قبیل فاسد شدن موادغذایی یا خارج شدن مواد از حالت انجماد را به دنبال داشته باشد. بنابراین؛ بسیار اهمیت دارد که بلافاصله بعد از بروز این مشکل، برای عیب یابی و تعمیرات آن اقدام شود. شناسایی علت پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک می تواند در فع این مشکل کمک کننده باشد. در همین راستا ما در این راهنما به بررسی برخی از دلایلی که باعث پایین آمدن دمای یخچال می شوند، می پردازیم.

در مقاله ای دیگر به نحوه تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک پرداخته ایم که مطالعه آن پیشنهاد میشود.

5 قطعه ای که در صورت خرابی باعث پایین آمدن دمای یخچال جنرال الکتریک می شوند

یخچال از قطعات زیادی تشکیل شده است؛ اما تنها تعداد معدودی از این قطعات در صورت معیوب شدن، باعث پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک می شوند. این قطعات عبارتند از:

  1. برد الکترونیکی یخچال
  2. کمپرسور یخچال
  3. فن کندانسور و فن اواپراتور
  4. سیستم سرد کننده (دیفراست)
  5. سوییچ درب یخچال

برد الکترونیکی یخچال جنرال الکتریک سوخته است

اگر با عملکرد برد الکترونیکی در لوازم خانگی آشنا باشید، قطعاً می دانید که کنترل عملکرد تمام اجزای یک دستگاه برعهده این قطعه است. به همین دلیل، هرگونه خرابی در برد الکترونیکی یخچال، می تواند باعث مختل شدن عملکرد سایر قطعات این دستگاه شود. در نهایت سوختگی برد الکترونیکی باعث ایجاد مشکل در سیستم یخ زدایی، کندانسور، کمپرسور و… می شود و مشکل پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک اتفاق می افتد.

کمپروسور یخچال جنرال الکتریک معیوب شده است

معیوب شدن کمپرسور یخچال یا خراب شدن اجزای اطراف آن می تواند یک علت پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک باشد. این قطعه به عنوان موتور یخچال، در صورت خراب شدن سرمایی تولید نمی کند که باعث خنک شدن فضای داخل یخچال شود. البته همیشه مشکل از سوختگی کمپرسور نیست و گاهی خراب شدن ترموستات، رله اوورلود، خازن و…باعث می شود که این قطعه عملکرد درستی نداشته باشد و باعث پایین آمدن دمای یخچال شود.

موتور فن سوخته است و پره های دچار شکستگی شده اند

سوختگی موتور فن های اواپراتور و کندانسور از مهم ترین علل پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک است. فن کندانسور موتور یخچال و کندانسور را در حین کار کردن خنک می کند. اگر به دلیل سوختن موتور یا شکستگی پره های آن، این قطعه کار نکند، کندانسور و کمپرسور به دلیل داغ شدن بیش از حد نمی توانند مانند قبل سرما تولید کنند؛ که باعث می شود از دمای این دستگاه کاسته شود. به علاوه اگر فن آواپراتور مانند فن کندانسور با مشکل سوختگی موتور یا شکستگی پره ها همراه باشد، به دلیل عدم توضیع سرما، دمای یخچال کم می شود.

در عملکرد سیستم دیفراست اختلال ایجاد شده است

سیستم دیفراست که به عنوان سیستم خنک کننده شناخته می شود، در صورت خراب شدن باعث پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک می شود. این سیستم زمانی از کار می افتد که یکی از اجزای آن مانند المنت، سنسور، ترموفیوز، تایمر یا ترمودیسک خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد.

ترموستات یخچال جنرال التریک کار نمی کند

ترموستات قطعه ای است که وظیفه تنظیم کردن دمای یخچال را برعهده دارد. تنظیمات دمای یخچال در ترموستات با فعال کردن یا غیر فعال کردن سیستم خنک کننده انجام می شود. برای مثال اگر سرمای داخل یخچال کافی باشد، ترموستات سیستم خنک کننده را قطع می کند و اگر دمای یخچال پایین باشد، سیستم سرد کننده را فعال می کند، تا داخل یخچال به اندازه کافی خنک شود. اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود، در عملکرد سیستم خنک کننده اختلال ایجاد می شود و در نتیجه دمای یخچال کاهش یا افزایش می باید.

 سایر دلایلی که باعث پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک می شوند

علاوه بر اینکه خراب شدن قطعات یخچال جنرال الکتریک باعث پایین آمدن دمای آن می شوند؛ گاهی انجام کارهای نادرست در هنگام استفاده از این دستگاه می تواند علت کم شدن دمای یخچال باشد. برخی از این عادات نادرست عبارتند از:

  1. تنظیمات اشتباه دمای یخچال: دمای داخل یخچال باید متناسب با دمای محیط تنظیم شود؛ که متاسفانه بسیاری از مردم در تمام فصول این دما را روی یک عدد تنظیم می کنند و باعث صدمه به یخچال می شوند. اگر پایین آمدن دمای یخچال در فصل گرما اتفاق افتاده است؛ بهتر است دمای یخچال را کاهش دهید تا فضای داخل آن خنک تر شود.
  2. انتخاب محیط نامناسب برای قرارگیری یخچال: اگر یخچال جنرال الکتریک در محیط هایی مانند نزدیک به اجاق گاز، شوفاژ و سماور قرار بگیرد، ممکن است گرمای ناشی از این وسایل، باعث کم شدن دمای آن شوند. همچنین جفت کردن یخچال به دیوار، جفت کردن یخچال با فریزر و قرار دادن آن مقابل نور خورشید باعث پایین آمدن دمای یخچال ساید می شود.
  3. سرویس نکردن به موقع یخچال: در صورتی که یخچال ساید را به موقع و به صورت منظم سرویس نکنید، ممکن است به دلیل کثیف شدن کندانسور، خراب شدن لاستیک دور درب، مسدود شدن سیکل تبرید و کم شدن گاز مبرد، با مشکل کم شدن دما مواجه شوید.

چگونه می توان مشکل پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک را رفع کرد؟

مشکل پایین آمدن دمای ساید یخچال جنرال الکتریک در بسیاری از موارد با سرویس اصولی آن رفع می شود. اما اگر علت بروز این مشکل، به دلیل خرابی قطعاتی چون ترموستات، برد، کمپرسور و فن ها باشد، نیاز است که برای مشکل کاهش دمای یخچال، به یک مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی مراجعه کنید. در این مراکز با تعمیر تخصصی قطعه آسیب دیده یا تعویض آن با قطعات اصلی، مشکل کم شدن دمای ساید یخچال جنرال رفع می شود.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا