فرهنگ و هنر

اعلام نامزدهای جایزه ادبی «نویسندگان»

فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «نویسندگان‌» که پیش‌تر با نام «راثبونز فولیو»‌ شناخته می‌شد اعلام شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، «زادی اسمیت»، «پل موری» و «نائومی کلین»‌ از جمله چهره‌هایی به شمار می‌روند که به فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «نویسندگان»(Writers) که پیش‌تر با نام «جایزه راثبونز فولیو»‌ شناخته می‌شد، راه یافته‌اند.

«گاردین»‌ خبر داد «فریب» که نخستین رمان تاریخی نوشته «اسمیت»‌ محسوب می‌شود و «نیش زنبور» به قلم «موری»‌ که جزء نامزدهای نهایی «بوکر»‌ شده بود، به همراه «چکاوک،‌ چکاوک»‌ اثر «آن انرایت» در فهرست نامزدهای نهایی بخش داستانی جایزه ادبی «نویسندگان»‌ قرار گرفته‌اند.

در بخش آثار غیرداستانی این جایزه نیز «غرش رعد» به قلم «لورا کامینگ»‌ و «تهدید خشونت»‌ نوشته «مارک اوکانل»‌ در کنار «همزاد»‌، کتابی در جست‌وجوی حقیقت در سیاست به قلم «نائومی کلین»‌ نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

سه مجموعه شعر «خودنگاره‌ای همچون اتللو»‌ نوشته «جیسون الن پیسنت»‌، «کودک خانه»‌ نوشته «لیز بری» و «ترس آشکار» نوشته «مری جین چان» نیز فهرست نامزدهای نهایی این جایزه را تکمیل کردند.

از هر یک از این سه شاخه‌ یک نفر برنده جایزه ۲۰۰۰ پوندی خواهد بود و از بین این سه برنده نیز یک نفر برنده کلی خواهد بود و جایزه ۳۰هزار پوندی را دریافت ‌خواهد کرد.

در جریان مراسم اهدای جایزه سال گذشته اعلام شد که شرکت «راثبونز» که حمایت مالی این جایزه را برعهده داشت از این مسوولیت کناره‌گیری می‌کند.

سال گذشته «مارگو جفرسون»‌ برای نگارش کتاب «ساخت یک سیستم عصبی» به عنوان برنده کلی این جایزه انتخاب شد. از دیگر برندگان جایزه فولیو می‌توان به «ریموند آنتروباس»‌ و «کولم توبین»‌ اشاره کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا