بین الملل

روزنامه ترکیه‌ای: دحلان با گروه وابسته به موساد در ارتباط است

روزنامه «صباح» ترکیه فاش کرد، یکی از رهبران سابق جنبش فتح فلسطین با افرادی که اخیرا در هشت استان ترکیه به اتهام جاسوسی برای موساد دستگیر شده‌اند، ارتباط داشته است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، روزنامه «صباح» نوشت، محمد دحلان، از رهبران سابق جنبش فتح که ساکن امارات و نزدیک به دولت ابوظبی است با یک شبکه «جاسوسی» در ارتباط است که وظایف محول شده از سوی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد)، به ویژه هدف قرار دادن شخصیت‌های خارجی مقیم ترکیه را بر عهده داشت.

محمد دحلان از سال ۲۰۱۹ در لیست تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه قرار دارد.

روزنامه صباح فاش کرد، دحلان با برخی از مظنونان موساد در تماس بوده که طی روزهای اخیر در ترکیه دستگیر شده‌اند.

مقامات ترکیه ۳۴ تن از جمله زنان از تابعیت‌های کشورهای عربی و ترکی را دستگیر کردند و آنها مظنون به جاسوسی برای سازمان موساد هستند.

مقامات ترکیه گروهی از بازداشت‌شدگان را با قرار وثیقه آزاد کردند در حالی که اقدامات لازم برای ارجاع سایرین به دادستانی عمومی به منظور محاکمه‌ آنها آغاز شده است.

یلماز تونچ، وزیر دادگستری ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که مقامات این کشور همچنین بیش از ۱۴۳ هزار یورو (۱۵۷ هزار و ۳۰۰ دلار) و بیش از ۲۳ هزار دلار و یک اسلحه و مقدار زیادی مهمات که همراه با متهمان بود را کشف و ضبط کردند.

ترکیه، دحلان را به دست داشتن در کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ و همکاری با گروه «فتح الله گولن» که در لیست تروریستی این کشور قرار دارد، متهم کرده است.

روزنامه «صباح» همچنین نوشت، نام دحلان همچنین در پرونده ارتباط با شبکه جاسوسی امارات در ترکیه و تلاش برای برهم زدن ثبات این کشور با همکاری رژیم صهیونیستی مطرح است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا