عمومی

بازگشت مرجعیت به سوی فضای نخبگانی گره گشای مشکلات است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سکینه سادات پاد بعد از ظهر سه شنبه در پی سفر ۲ روزه خود به استان کرمانشاه در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی حاضر شد و پس از تعامل نظر و بیان پیشنهادات از این حوزه، اظهار کرد: تشکیل کمیته حقیقت یاب و بررسی مشکلات اغتشاشات پس از ناآرامی‌های اخیر کشور برای اولین بار باد جدیدت دنبال شد و هدف از این اقدام حل مشکلات در درون کشور از طریق حضور میدانی و گفتگو است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن حق دخالت در مسائل داخلی کشور را نخواهد داشت، افزود: مردم کشور ما مردمی هستند که علیه استبداد، طاغوت و ظلم انقلاب کردند و همیشه در شرایط حساس پای کار بودند و از کشور، ارزش و آرمان‌های خود دفاع کرده است چرا که این انقلاب برای صیانت از مردم و حقوق آنان تشکیل شده است.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادهای اجتماعی تصریح کرد: تشکیل کمیته بررسی مشکلات به ویژه رخدادهای اخیر در کشور در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برای نخستین بار با حضور و تأیید رئیس جمهور تشکیل شد و قرار شد یک چهره مسئولیت پذیری و پاسخگویی از جمهوری اسلامی در انزار بین المللی به تصویر بکشاند و در حل مشکلات خودمان با مردم گفتگو و مباحثه نتیجه بخش خواهیم داشت.

پاد خاطر نشان کرد: همه مدیران و مسئولین مکلف به شنیدن گلایه و حرف‌های مردم هستیم و در این جایگاه باید به سمت جامعه به ویژه فضای نخبگانی حرکت کنیم و گره گشایی مشکلات در گروه بازگشت مرجعیت را به سمت نخبگان است.

وی در ادامه حکمت و عقلانیت را دو اصل مهم حکمرانی دانست و بیان کرد: با حرکت به سوی ایجاد فضای نخبگانی و کمک گرفتن از افراد نخبه و متخصص در هر حوزه حکمرانی مطابق با شأن مردم را شکل خواهیم داد و مطابق بیانات مقام معظم رهبری باید مجموع اقدامات بر اساس شأن مردم و ملت ایران شکل گیرد و این شأن بی‌نهایت است.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادهای اجتماعی گفت: حوزه سلامت به عنوان بنیادی‌ترین و پایه‌ای‌ترین حق بشیریت و مردم است که نیازمند همت و تلاش گسترده برای تحقق این حق در عرصه بهداشت و سلامت باید خالصانه و با جدیت عمل کرد.

پاد عمل به تعهدات را اصول این نظام و دولت دانست و اضافه کرد: در این جلسه بر اساس دغدغه، مشکلات و پیشنهادات مطرح شده متعهدانه و مسئولانه مطالب را پیگیری خواهیم کرد چرا که پویایی یک مجموعه به نیروی انسانی و اعضای آن مجموعه است. بنابراین مشکلات موجود باید شناسایی و سپس برای رفع آنها اقدام جدی انجام گیرد.

وی در پایان یادآور شد: در بحث برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی به عنوان یک دغدغه مهم دانشجویان اقدامات جدی در دست اقدام است که طبق رایزنی‌های انجام شده با وزارت علوم قرار است فعال شدن کرسی‌ها به ما واگذار شود که در این صورت به طور منظم و با پذیرش پیشنهادات وارد عمل خواهیم شد.

دکمه بازگشت به بالا